Ako si vyberiete zvárané pletivo vhodné pre vás

Ako postaviť zvárané pletivo svojpomocne?
24. mája 2016
Ako si vytvoriť nový príjem z plotových systémov?
27. júna 2016
Ukázať všetko

Ako si vyberiete zvárané pletivo vhodné pre vás

Zvárané pletivá sú výbornou alternatívou ku klasickému typu pletiva.

Sú balené v roliach, obvykle po 25 m. Inštalujú sa na okrúhle stĺpiky so vzperami. Tu však podobnosť s bežnými štvorhrannými pletivami končí.

Vodorovné drôty sú vzájomne spojené so zvislými zváraným spojom. Vytvára sa tak pevné oplotenie, ktorého prekonanie je oveľa náročnejšie ako prekonanie klasického pletiva.

Zvárané pletivo v rolke - Pantanet Family

Zvárané pletivo v rolke – Pantanet Family

Tu sú niektoré charakteristiky, ktoré by vás mohli zaujímať:

  • Štandardné dĺžky pletív: Zvárané pletivá sa dodávajú balené po 25 m. Niektoré typy pletív sú balené i po 5 m, 10 m či 15 m.
  • Strihanie pletív na mieru: Zvárané pletivá, ktoré sa rozstrihnú, nie je možné spájať. Niekedy sa je to však Strihanie sa tak robí výhradne na požiadanie a to iba niektoré typy pletív.
  • Pevnosť zváraných pletív: Faktory, ktoré vplývajú na pevnosť pletív sú:
    • Veľkosti ok sú jedným z faktorov pevnosti pletiva. Čím sú oká menšie, tým je pevnosť vyššia. Najsilnejšie majú oká 50×50 mm. Ďalšie štandardné oká sú: 50×100 mm, 75×100 mm atď.
    • Priemer drôtov sú druhým faktorom, ktoré určia silu pletiva. Najsilnejšie pletivá majú drôt s priemerom až 3,5 mm. Menej pevné majú drôty 2,9 – 3,0 mm, 2,5 mm. Najmenej pevné majú drôty v rozmedzí 2,1 – 2,2 mm.
    • Čím sú pletivá pevnejšie, tým sú ich ceny drahšie na bežný meter.
Facebooktwitterpinterestmail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.